Osuuskauppa Suur-Savo tukee ensi vuonna 40 000 eurolla Etelä-Savon lasten sekä nuorten harrastustoimintaa


23.11.2022

Osuuskauppa Suur-Savo valitsi Kannustajiin tulevalle vuodelle 2023 viisitoista lasten ja nuorten harrastusyhdistystä eri puolelta Osuuskauppa Suur-Savon toimialuetta. Kannustajat kausi on kalenterivuoden mittainen.

Kannustajiin valitut yhdistykset v. 2023 ovat:

 • Partiolippukunta Otavan Otsot ry
 • Haukivuoren Kisailijat ry
 • ZZ Top Team ry Savonlinna
 • Kerimäen Lentopallo -86 ry
 • Mikkelin Luistelijat ry
 • Mikkelin Passarit ry
 • Ristiinan Pallo ry
 • Vekkuliteatteri ry
 • Mikkelin NMKY ry
 • Rantasalmen 4H-yhdistys ry
 • Urheiluseura Hatsina ry
 • Mikkelin Palloilijat ry
 • Sulkavan Urheilijat -41 ry
 • Savonlinnan Verkkopalloseura ry
 • Juvan Naisvoimistelijat ry

Osuuskauppa Suur-Savon asiakasomistajatalouden pääjäsen voi ilmoittautua yhden haluamansa yhdistyksen kannustajaksi 1.1.2023 alkaen. Haluamansa yhdistyksen kannustajana pääjäsenelle maksetaan oma, henkilökohtainen Bonus normaalisti ja lisäksi yhdistykselle kertyy tukea.

Kannustajaksi voi ilmoittautua Osuuskauppa Suur-Savon asiakaspalvelupisteissä Prisma Mikkelissä, Savonlinnassa ja Pieksämäellä sekä S-Pankkipisteessä Kauppakeskus Stellassa Mikkelissä. Lisäksi kannustajaksi voi ilmoittautua myös osoitteessa s-kayttajatili.fi

 • Valitse sivustolta ”Kirjaudu” ja kirjaudu S-käyttäjätilillesi annettujen ohjeiden mukaan. Jos sinulla ei ole vielä S-käyttäjätiliä, valitse ”Luo käyttäjätili” ja toimi annettujen ohjeiden mukaan.
 • Kirjauduttuasi S-käyttäjätilille, valitse Asiakasomistajuus -välilehti ja sieltä Kannustajat. Kannustajat-osiosta löydät vuoden 2023 Kannustajiin valitut yhdistykset 1.1.2023 alkaen ja voit liittyä haluamasi yhdistyksen kannustajaksi.

Yhdistykselle maksettava tuki:

 • Osuuskauppa Suur-Savon asiakasomistajatalouden pääjäsen voi liittyä haluamansa yhdistyksen kannustajaksi vuoden 2023 alusta alkaen.
 • Asiakasomistajatalouden pääjäsenelle maksetaan oma henkilökohtainen Bonus normaalisti.
 • Kannustajiin valituille yhdistyksille maksetaan tukea heidän yhdistyksensä kannustajiksi liittyneiden asiakasomistajien S-ryhmästä tehtyjen vuosiostojen perusteella.

Kannustetaan ja edistetään yhdessä lasten sekä nuorten harrastustoimintaa!